Cuvée Ostrava

XVIII. ročník mezinárodního konkurzu vín | 11. května, 17. září 2020 | Zámek Zábřeh Ostrava

cz en

Cuvée 2020 Ostrava

Ke stažení: Výsledky (PDF)

Prezident jury – Libor Nazarčuk (CZE) | Enolog soutěže – Marek Babisz (CZE) | Ředitel soutěže – Martin Křístek (CZE)
Odborná jury (A1, D) – Radomil Baloun (CZE), Josef Valihrach ml. (CZE), Arielle De Soucey (USA), Zbyněk Kopeček (CZE)
Odborná jury (B) – Vladimíra Mrázová (CZE), Pavel Chrást (CZE), Martin Prokeš (CZE), Jaroslav Sopouch (CZE)
Odborná jury (A2, C, E) – Libor Nazarčuk (CZE), Miroslav Holešínský (CZE), Miroslav Musil (CZE), Jiří Dunovský (CZE) 

č.vz kat název vína číslo šarže výrobce / přihlašovatel zem odb. ocenění
13 A1 Element Terra 2018 p.s. (PG, Sg, Ch) #0318U2 Vinař Jiří Uherek, Dolní Bojanovice CZE 88,00 Champion (A1)
9 A1 Pinot blanc / Chardonnay / Pinot gris 2017 #N9 Repa-Bakiča, Šenkvice SVK 87,50 Champion (komise veřejnosti)
7 A1 EGO No. 76 2019 p.s. (VZ, SZ) #9313 Zámecké vinařství Bzenec CZE 86,75 Zlatá medaile
8 A1 EGO No. 1/59 2018 p.s. (Ch, PB) #8543 Zámecké vinařství Bzenec CZE 86,75 Zlatá medaile
10 A1 Moravské Toskánsko 2018 p.s. (Ch, PB, PG) #1829 Spielberg CZ, Archlebov CZE 86,75 Zlatá medaile
12 A1 Naše 2016 (Feteasca regala, PB, SZ, VČR, Dívčí hrozno) #L-251 Vinárstvo Miroslav Dudo – VMD, Modra SVK 86,50 Zlatá medaile
14 A1 Stará hora 2019 v.z h. (TČ, RV) #03/19 Rod. vinařství Stanislav Čevela, Strážovice CZE 86,25 Zlatá medaile
21 A1 Cuvée 146 2019 mor.zem. (RV, TČ) #11/19 Střední vinařská škola Valtice CZE 86,25 Zlatá medaile
11 A1 Chagris 2019 p.s. (Ch, PG) #04/19 Rod. vinařství Stanislav Čevela, Strážovice CZE 86,00 Zlatá medaile
22 A1 Sauvel 2018 p.s. (Sg, VZ) #1218/CU Vinné sklepy Skalák, Dubňany CZE 86,00 Zlatá medaile
5 A1 Sylvánské zelené / Ryzlink rýnský 2018 kab. #27/18 Střední vinařská škola Valtice CZE 85,75 Stříbrná medaile
25 A1 Cuvée Premium 2018 mor.zem. (Ch, Pa) #19-18 ZD Němčičky CZE 85,75 Stříbrná medaile
20 A1 Charvel 2018 p.s. (Ch, VZ) #1418/CU Vinné sklepy Skalák, Dubňany CZE 84,75 Stříbrná medaile
4 A1 Rudolf Jan 2016/2018 mor.zem. (PB, TČ) #2019/1 Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž CZE 84,00 Stříbrná medaile
1 A1 Cuvée Waldberg 2017 p.s. (Ng, Rinot, Scheurebe) #17/07 Vinařství Waldberg, Vrbovec CZE 83,75 Národní vítěz (komise veřejnosti)
23 A1 Ryvee 2018 mor.zem. (VZ, RR, RV) #13/18 Tomáš Bařina, Čejkovice CZE 83,75 Stříbrná medaile
17 A1 Morava Classic Veltlínské zelené / Tramín červený 2019 #9199 Zámecké vinařství Bzenec CZE 83,50 Stříbrná medaile
18 A1 Jaworek Slinger XVIII (RR) #OR02.39 Winnice Jaworek, Miękinia POL 83,50 Stříbrná medaile
2 A1 Stojanovo cuvée 2018 mor.zem. (RB, MT) #1002018 Vinařství – Dvůr pod Starýma horama, Boršice CZE 83,00 Stříbrná medaile
15 A1 Family Collection Cuvée Thomas 2018 p.s. (RR, PB) #168/18 Víno Hruška, Blatnička CZE 82,00  
19 A1 Cuvée Harmony 2018 mor.zem. (Ch, Ng) #15-18 ZD Němčičky CZE 82,00  
6 A1 Cuvée 2018 mor.zem. (RV, Sg) #2018/13 Roman Antoš, Pavlov CZE 81,50  
3 A1 3 Pinot 2018 mor.zem. (PG, PB, PN) #2019/3 Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž CZE 81,25  
24 A1 Panenské cuvée 2018 p.s. (SZ, Souvignier gris, Pa) #8/18 Vinařství Červinka, Horní Věstonice CZE 76,50  
51 A2 Family Collection Cuvée Nikol 2018 p.s. (Děvín, RR) #166/18 Víno Hruška, Blatnička CZE 92,25 Vítěz kategorie (A2, E)
119 E Hedvin 2014 (Rondo, CC, Regent, Jakubské) #2014/25 Skaersoegaard, Almind DNK 91,00 FIJEV Prix CZ
46 A2 Bellus Bio barrique 2017 v.z h. (RB, Ch, TČ, Au) #1713 Vinařství Válka, Nosislav CZE 90,25 Velká zlatá medaile
52 A2 Cuvée Blanc 2019 mor.zem. (Hi, RV) #10-19 ZD Němčičky CZE 88,25 Vítěz kategorie (komise veřejnosti)
56 A2 Chatrasov 2018 mor.zem. (Ch, TČ, Sg) #600/19 ZD Sedlec CZE 87,75 Zlatá medaile
29 A2 Cuvée MT+MM 2019 p.s. #05/19 Vinařství Tichý, Dolní Dunajovice CZE 87,25 Zlatá medaile
31 A2 Element Aqua 2019 kab. (MT, MM) #0519U Vinař Jiří Uherek, Dolní Bojanovice CZE 86,75 Nejlepší kolekce vín
35 A2 Cuvée No.5 2018 mor.zem. (N/A) #42/18 Vinařství U Kostela, Polešovice CZE 86,50 Zlatá medaile
49 A2 Květuška a Zlatuška 2019 mor.zem. (Pa, RV) #19/19 Vinařství Pavel Skrášek, Perná CZE 86,25 Zlatá medaile
37 A2 Fresh Collection Děvín / Muškát moravský 2019 kab. #164/19 Víno Hruška, Blatnička CZE 85,25 Stříbrná medaile
50 A2 Fresh Collection Tramín červený / Ryzlink rýnský 2019 p.s. #161/19 Víno Hruška, Blatnička CZE 85,00 Stříbrná medaile
30 A2 Grisvel 2018 p.s. (PG, VZ) #1518/CU Vinné sklepy Skalák, Dubňany CZE 84,75 Stříbrná medaile
26 A2 Šťastný Eduard 2018 mor.zem. (Ng, RV, MT) #1801 Vinařský dům Kopeček, Dubňany CZE 84,50 Stříbrná medaile
41 A2 Zimní vrch 2019 mor.zem. (Ch, Sg) #05/19 Víno Holec, Dolní Dunajovice CZE 84,50 Stříbrná medaile
53 A2 Cuvée Darina 2019 v.z h. (Sg, Hi) #0802 Vinařství Štěpánek, Mutěnice CZE 84,50 Stříbrná medaile
27 A2 Petit Chat 2018 p.s. (Ch, PB, PM) #1862 Spielberg CZ, Archlebov CZE 84,25 Stříbrná medaile
34 A2 Cuvée Eva 2019 mor.zem. (PG, VZ) #09/19 Lubomír Zborovský, Velké Pavlovice CZE 84,25 Stříbrná medaile
120 E Cuvée 2018 mor.zem. (Ch, CM) #12/18 Vinařství Glosovi, Moravská Nová Ves CZE 84,00 Stříbrná medaile
47 A2 Müller Thurgau / Muscaris 2019 čes.zem. #2019-14 Klára Šinková, Klučov CZE 84,00 Stříbrná medaile
44 A2 Cuvée Love 2019 p.s. (TČ, MO) #NV427 Nové Vinařství, Drnholec CZE 83,25 Stříbrná medaile
57 A2 Tré Ondré 2018 (VZ, Sg) #L-31 Víno-Masaryk, Skalica SVK 83,00 Stříbrná medaile
32 A2 Mladé 2019 mor.zem. (N/A) #19/165 Vinařství Waldberg, Vrbovec CZE 82,50  
42 A2 Biskup Bruno 2019 mor.zem. (MM, RR) #2019/24 Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž CZE 81,25  
33 A2 Cuvée Grejtík 2019 mor.zem. (VZ, PB, MT) #GR-19 Vinný sklep U Štipčáků, Vlkoš u Kyjova CZE 79,75  
40 A2 Cuvée Klára 2019 mor.zem. (MM, RR) #26/19 Víno Holec, Dolní Dunajovice CZE 79,00  
36 A2 Jaworek Miner XVIII (TČ) #OR02.39 Winnice Jaworek, Miękinia POL 78,50  
48 A2 Grapes Blanc 2018 p.s. (RV, Ch) #28/18 Střední vinařská škola Valtice CZE 78,00  
39 A2 Cuvée VIP 2019 mor.zem. (PB, MM) #1911 Vinařský dům Kopeček, Dubňany CZE 77,75  
28 A2 Šťastný Eduard 2019 mor.zem. (RR, RV, Ng) #1901 Vinařský dům Kopeček, Dubňany CZE 77,00  
54 A2 Rulandské bílé / Ryzlink rýnský 2019 mor.zem. #1904 Miroslav Kovář, Vlčnov CZE 76,00  
45 A2 Sisters wine 2018 v.z h. (So, Muscaris, Hi) #04/18 Polivka winery, Velké Němčice CZE 75,50  
89 B Cuvée 2015 mor.zem. (CM, CS, Me) #67 Vinařství Glosovi, Moravská Nová Ves CZE 90,25 Champion (B)
71 B Element Ignis 2018 v.z h. (Nt, Me) #1518U2 Vinař Jiří Uherek, Dolní Bojanovice CZE 90,00 Velká zlatá medaile
94 B Finca Sanguijuela Res. 2012 (Tempranilo, Sy, Me, CS) #FS-12 Bodega F. Schatz, Ronda ESP 89,50 Champion (komise veřejnosti)
90 B Adela 2015 (CS, Me, PN) #N13 Repa-Bakiča, Šenkvice SVK 88,25 Zlatá medaile
58 B Merlot / Zweigeltrebe 2019 p.s. #19344 Vinařství Baloun, Velké Pavlovice CZE 87,75 Zlatá medaile
84 B Grand Cuvée Ch.C.André 2017 p.s. (An, CS) #6217 Šlechtitelská stanice vinařská, V. Pavlovice CZE 87,25 Zlatá medaile
74 B Petit Sahral 2018 (Dn, Nt) #PS18 Fedor Malík a syn., Modra SVK 86,75 Zlatá medaile
88 B Cuvée Červinka 2015 p.s. (CS, Me) #43/15 Vinařství Červinka, Horní Věstonice CZE 86,75 Zlatá medaile
73 B Family Reserva Cuvée Barrique 2018 v.z h. (CS, Me) #12218 Vinařství Vajbar Bronislav, Rakvice CZE 86,50 Zlatá medaile
78 B Harmónia 2018 (N/A) #L16 Víno Ludvik, Pezinok SVK 86,25 Zlatá medaile
85 B Može byt 2017 (N/A) #L299 Vinárstvo Miroslav Dudo – VMD, Modra SVK 83,75 Stříbrná medaile
91 B Castra Rubra Classic 2015 (CS, Sy) #19168.30 Castra Rubra / Prowine BGR 83,75 Stříbrná medaile
80 B Cuvée Láďa 2017 p.s. (Fr, PN) #726 Vladimír Tetur, Velké Bílovice CZE 83,75 Stříbrná medaile
62 B Garden Blanche 2019 mor.zem. (CS, Me, Carmenére) #8/19 Čotek Vladimír, Kobylí CZE 83,75 Stříbrná medaile
72 B Gold Top 2018 (Leon Millot, Rondo, Regent) #2018/14 Skaersoegaard, Almind DNK 83,75 Stříbrná medaile
87 B Jaworek Regee2 2016/2017 (Regent) #L00419 Winnice Jaworek, Miękinia POL 83,75 Stříbrná medaile
82 B Cuvée 333 2017 mor.zem. (CS, Me) #50/17 Vinařství U Kostela, Polešovice CZE 83,50 Stříbrná medaile
93 B Acinipo Reserva 2014 (Fr) #A-14 Bodega F. Schatz, Ronda ESP 83,25 Stříbrná medaile
59 B Cabernet Moravia / Zweigeltrebe 2019 p.s. #19334 Vinařství Baloun, Velké Pavlovice CZE 83,25 Stříbrná medaile
92 B Cabernet Sauvignon / Hron 2015 #N14 Repa-Bakiča, Šenkvice SVK 83,25 Stříbrná medaile
60 B André / Zweigeltrebe 2019 p.s. #19331 Vinařství Baloun, Velké Pavlovice CZE 82,50  
70 B Jan Sarkander 2018 mor.zem. (Zw, Me) #2019/23 Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž CZE 82,25  
76 B Cabernet Sauvignon / Merlot 2018 mor.zem. #18/29 Víno Holec, Dolní Dunajovice CZE 82,25  
83 B Traditional Line Cabernet Sauvignon / Merlot 2017 v.z h. #32 Vinařství Mikrosvín Mikulov CZE 81,75 Národní vítěz (komise veřejnosti)
79 B Cuvée Red 2018 mor.zem. (CS, Me, Dn) #18/25 Víno Holec, Dolní Dunajovice CZE 81,75  
96 B Cuvée Rouge NV mor.zem. (CS, Fr, PN) #1852 Vinařství Válka, Nosislav CZE 81,75  
69 B Cuvée Noir 2018 p.s. (Zw, Me, CM, An, PN) #15/18 Vinařství Tichý, Dolní Dunajovice CZE 81,50  
64 B Cuvée Kršpa 2019 mor.zem. (Me, MP, Blauburger) #07/19 Lubomír Zborovský, Velké Pavlovice CZE 81,25  
81 B Dornfelder / Svatovavřinecké 2017 mor.zem. #16/17 Jaromír Kokrhel – Vin. Šimberky, Nosislav CZE 81,00  
75 B Skalický Rubín 2018 (Fr, Sv, MP) #L-28 Víno-Masaryk, Skalica SVK 80,75  
63 B Skalické Víno Sv. Juraja 2019 (Fr, Dunaj, An) #L-21 Víno-Masaryk, Skalica SVK 80,50  
77 B Enem 2018 (CM, C40, At, CF) #L-11 Víno-Masaryk, Skalica SVK 80,25  
95 B Cuvée Baloun 2006 p.s. (Dn, Me, Fr) #52/06 Vinařství Baloun, Velké Pavlovice CZE 80,25  
65 B Sami Máme Málo 2019 (25 slovenských novošlechtění) #L-20 Víno-Masaryk, Skalica SVK 79,75  
61 B Alibernet / Dornfelder 2019 p.s. #19330 Vinařství Baloun, Velké Pavlovice CZE 79,50  
68 B Cuvée Viktorie 2018 v.z h. (Me, Dn) #0410 Vinařství Štěpánek, Mutěnice CZE 79,25  
66 B Garden Blanche 2018 mor.zem. (CS, Me, Carmenére) #9/18 Čotek Vladimír, Kobylí CZE 78,50  
67 B Dornfelder / Svatovavřinecké 2018 mor.zem. #18/18 Jaromír Kokrhel – Vin. Šimberky, Nosislav CZE 78,50  
86 B Jaworek Monare XVII (Monarch) # OR02.60 Winnice Jaworek, Miękinia POL 77,75  
98 C Rosé Cuvée 2019 kab. (CM, Zw, Fr) #20/19 Vinařství Doležal, Hrušky CZE 86,50 Vítěz kategorie (C)
43 C Cuvée Martinka 2019 p.s. (An, CM, Sv, Zw) #19/21 Moravčíkova vína, Horní Věstonice CZE 86,25 Zlatá medaile
104 C Element Ventus 2019 v.z h. (CS, CC) #1819U Vinař Jiří Uherek, Dolní Bojanovice CZE 86,00 Nejlepší kolekce vín
105 C Cuvée Rosé 2019 mor.zem. (PN, CS, Me) #27/19 Víno Holec, Dolní Dunajovice CZE 85,50 Stříbrná medaile
99 C Nosislavský ryšák Bio 2019 p.s. (Sv, CM, Ch) #1907 Vinařství Válka, Nosislav CZE 85,00 Stříbrná medaile
101 C Rosé Šimberky 2018 mor.zem. (Sv, Fr, CS) #2/18 Jaromír Kokrhel – Vin. Šimberky, Nosislav CZE 84,75 Vítěz kategorie (komise veřejnosti)
100 C Cuvée Rosé 2019 mor.zem. (Sv, Fr) #0219 Vinařství Obelisk, Valtice CZE 83,75 Stříbrná medaile
102 C Cuvée Rosé 2018 p.s. (An, Fr) #1806 Miroslav Kovář, Vlčnov CZE 81,75  
106 C SoMer rosé 2019 mor.zem. (CS, Me) #20/19 Víno Holec, Dolní Dunajovice CZE 81,50  
103 C Harmónia rosé 2018 (N/A) #HR18 Víno Ludvik, Pezinok SVK 80,25  
97 C La Guerre rosé 2019 p.s. (Fr, CM) #1917 Vinařství Válka, Nosislav CZE 79,00  
115 D Matthias Brut Sekt 2016 (PB, Ch) #L6102 Proqin, Velké Němčice CZE 90,00 Vítěz kategorie (D)
114 D Rosa Maria Brut Sekt 2017 (PN) #L7104 Proqin, Velké Němčice CZE 87,50 Zlatá medaile
117 D 5. Element Extra Dry 2019 (MT, MŽ, MM) #0119U Vinař Jiří Uherek, Dolní Bojanovice CZE 86,75 Nejlepší kolekce vín
110 D DONS Cuvée Brut 2018 (Orion, So, CC, Csaba Gyöngye) #2018/1 Skaersoegaard, Almind DNK 86,25 Vítěz kategorie (komise veřejnosti)
111 D Crémant de Spielberg Brut 2015 (RR, RV, PB) #590 Spielberg CZ, Archlebov CZE 86,25 Zlatá medaile
113 D Noir de Noirs Extra Reserva Brut Sekt 2017 (PN) #L6131 Proqin, Velké Němčice CZE 86,00 Zlatá medaile
109 D Stephanus Extra Brut Sekt 2017 (RR, RV) #L7105 Proqin, Velké Němčice CZE 85,50 Stříbrná medaile
112 D DONS Rosé Brut 2018 (Rondo, Jakubské) #2018/5 Skaersoegaard, Almind DNK 84,50 Stříbrná medaile
108 D Fun Thomas Extra Res. Extra Brut Sekt 2018 (VZ,MO) #L8101 Proqin, Velké Němčice CZE 84,00 Stříbrná medaile
116 D Brut Intelligent Cuvée Sekt 2018 (Ch, RR, Sg) #L8108 Proqin, Velké Němčice CZE 82,75  
107 D Sekt Anna Brut 2017 (N/A) #30/2017 Vinařství U Kostela, Polešovice CZE 82,00  
118 D Demi Sec Chic Cuvée Sekt 2018 (Ch, RR, Sg) #L8107 Proqin, Velké Němčice CZE 82,00  

 

Organizační výbor – Lubomír Bárta, Radovan Koudelka, Martin Křístek | FIJEV – Helena Baker, Zbyněk Kopeček, Martin Křístek
Komise veřejnosti – Martin Křístek, Jiří Mladěnka, Pavel Šebesta, Jiří Janda, Václav Matula

Další informace: +420 603 240 661, info@cuvee.cz

Kahan_web
Logo Národní vinařské centrum
vina_z_moravy Vinarsky_fond
VinarskyObzor_logo VINICaVINO_logo vino_cz vino_sk vinonadotek Logo_Vino+styl NaszeWinnice_logo
hbtisk_logo davo AHR_logo Makro_logo   rsbp stamont Elvin_logo